Walentynki czyli Święto Zakochanych, to jedno z najsławniejszych świąt na świecie. Historia Walentynek jest bogata, a ich nazwa pochodzi od Św. Walentego, który jest uważany na zachodzie za patrona zakochanych. Ale czy wiecie dlaczego?

Otóż Walenty z wykształcenia był lekarzem, a z powołania duchownym. Żył w III w. w cesarstwie rzymskim. Gdy cesarz Klaudiusz II Gocki zabronił żenić się i zakładać rodziny młodym legionistom, biskup Walenty udzielał im potajemnych ślubów, za co został wtrącony do więzienia. Tam zakochał się w niewidomej córce swojego strażnika, która pod wpływem jego miłości odzyskała wzrok. Gdy cesarz dowiedział się o tym podjął decyzję o zabiciu Walentego. W przeddzień egzekucji Walenty napisał list do swojej ukochanej, który podpisał „Od Twojego Walentego”. Został stracony 14 lutego 269 r.

Czytaj więcej: Walentynki – Święto Miłości

9 stycznia 2018 roku, naszą szkołę odwiedziła Indonezyjka – Mayang Ramadhanty Luthain. (Na szczęście pozwoliła mówić do siebie po prostu Mayang, obawiam się,że do ferii nie opanowalibyśmy jej pełnego imienia i nazwiska). Dziewczyna ma 19 lat, uwielbia gotować, biegać, słuchać muzyki i podróżować. Po prostu okazało się, że jest taka sama jak my. Przygotowała prezentację, w której pokazała nam swój kraj, opowiedziała o sobie i o celu swojej podróży.

Czytaj więcej: Niezwykły gość