FINAŁ W WARSZAWIE

W poniedziałek 07.05.2018 r. uczennica klasy 3B gimnazjum, Magdalena Napora, jako zwyciężczyni etapu okręgowego, uczestniczyła w finale konkursu ogólnopolskiego „Orzeł Biały – nasza duma”,

Magda z jej pracą

Czytaj więcej: Finał konkursu ogólnopolskiego „Orzeł Biały – nasza duma”

9 maja w naszej szkole odbył się apel z okazji Święta Pracy, Święta Flagi i rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Pod kierownictwem pani Doroty Jędryszczak klasa szósta długo i ciężko przygotowywała się do przedstawienia. Małgorzata Zielińska i Lena Kucharska przedstawiły nam historię rocznic majowych. Uczniowie: Aleksander Kokot, Mateusz Sadowski, Barbara Jagoda, Katarzyna Polak, Zuzia Szymonik, Mikołaj Ściebura, Alicja Szmerdt i Julia Kot wyrecytowali wiersze o tematyce opierającej się na miłości do naszej ojczyzny. Szóstoklasistki: Małgosia, Lena, Wanessa, Kasia i Alicja zaśpiewały piosenki „Witaj majowa jutrzenko”, „Oda do radości” i „Żeby Polska była Polską. Uczniowie zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Szóstoklasiści pragną również bardzo podziękować Pani mgr Dorocie Stolarskiej, Zofii Szymonik, Marcie Mrozowicz-Poch za poświęcony czas i nadzór nad przygotowaniem inscenizacji.

Mateusz Sadowski

Czytaj więcej: Majówkowa akademia